Wiele lat temu Ziemia zamieniła się w tysiące wysp unoszących się w powietrzu. Nowy świat ofiarował ludziom wzajemny pokój, aż do czasu najazdu bezwzględnych bandytów.

W nadchodzącym projekcie rosyjskiego studia Hungry Couch Games wcielamy się w Evę, która pragnie pomścić śmierć swojego ojca poległego z rąk członków zbrodniczej grupy Kain’s Falcons. Wyruszamy w przestworza i eksplorujemy ogromny, otwarty świat na pokładzie statku powietrznego lub pieszo, odkrywając przy tym krainy pełne tajemnic, werbując załogę i budując bazy. Przemiarzamy lasy, zaśnieżone tereny, farmy czy miasteczka, by dowiedzieć się więcej o złowrogiej bandzie i odpowiednio przygotować do ostatecznego pojedynku.

Do dyspozycji mamy dziesiątki broni składających się na obszerny i urozmaicony arsenał bojowy oraz specjalne umiejętności umożliwiające pokonanie nawet najmocniejszych przeciwników w dynamicznych starciach. Pamiętając o zwerbowanej ekipie, zbieramy potrzebne zasoby i uprawiamy plony, by zapewnić swoim ludziom dobre jedzenie. Zapowiadana przygodowa gra akcji typu top down została wykonana w pixelartowej oprawie graficznej wzbogaconej o szereg współczesnych rozwiązań.

Premiera Black Skylands została zaplanowana na czerwiec 2021 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam, GOG) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.