Brutalny atak upadłego tytana zatrząsł w posadach światem Azeroth, a pojawienie się nowego, potężnego zasobu – azerytu – który stanowi w rzeczywistości siłę życiową zranionej planety, popchnęło Przymierze i Hordę na skraj otwartej wojny. We wtorek, 14 sierpnia ukaże się siódmy dodatek do World of Warcraft – cieszącej się wielkim uznaniem gry MMORPG firmy Blizzard Entertainment – Battle for Azeroth, a gracze będą mogli stanąć do walki o zwycięstwo wybranej przez siebie frakcji i kontrolę nad światem.

Bohaterowie obu frakcji mogą już dziś rozpocząć przygotowania do wojny, jeśli zakupią Battle for Azeroth w przedsprzedaży na stronie www.worldofwarcraft.com/battleforazeroth. Oprócz dostępnego natychmiast błyskawicznego awansu jednej postaci na poziom 110, nabywcy dodatku w przedsprzedaży zyskają możliwość rozpoczęcia serii zadań zwieńczonych rekrutacją pierwszych czterech z nowych, sprzymierzonych ras, w tym dzielnych Świetlistych draenei (Przymierze) oraz starożytnych elfów z Suramaru – Dzieci Nocy (Horda).

– W Battle for Azeroth walka między Przymierzem a Hordą toczy się o niezwykle wysoką stawkę. Frakcja wybrana przez graczy będzie miała większe znaczenie dla rozgrywki, niż miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach sagi World of Warcraft – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. – Bez względu na to, czy bohaterowie obu frakcji zdecydują się wypłynąć na niezbadane wody, by odkryć nowe lądy, czy też zdobyć nowych sojuszników i walczyć o zasoby, bez wątpienia odkryją na nowo, co to znaczy walczyć „Za Hordę!” i „Za Przymierze!”, gdy w sierpniu ukaże się nowy dodatek.

Dodatek World of Warcraft: Battle for Azeroth jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w wydaniu standardowym (w wersji cyfrowej i pudełkowej; sugerowana cena detaliczna 44,99 EUR) oraz w edycji cyfrowej deluxe (sugerowana cena detaliczna 59,99 EUR). Edycja deluxe zawiera mnóstwo cyfrowych gadżetów w wielu tytułach Blizzarda, w tym wierzchowce: Morskogrzywego rumaka (Seabraid Stallion) dla Przymierza oraz Złoconego rawazaura (Gilded Ravasaur) dla Hordy, a także zwierzaka – Tortusia, małego Turtolianina (Tottle the Baby Tortollan) w World of Warcraft, rewers „Azeroth w ogniu” w Hearthstone, wierzchowca Pierwotną ognistą szablobestię w Heroes of the Storm, graffiti inspirowane Hordą i Przymierzem w StarCraft II oraz wiele związanych z frakcjami Azeroth elementów ozdobnych w Overwatch.

Edycja kolekcjonerska dodatku World of Warcraft: Battle for Azeroth jest już dostępna do nabycia w przedsprzedaży. Nakład jest ograniczony – zalecamy graczom wcześniejsze sprawdzenie oferty i dostępności produktów w lokalnych punktach sprzedaży. Posiadacze cyfrowej edycji dodatku pragnący ulepszyć swój zakup do edycji kolekcjonerskiej otrzymają zwrot środków za zakup edycji cyfrowej na saldo Blizzard, jeśli zrealizują kod edycji kolekcjonerskiej przed 31 grudnia 2018 r. Szczegóły znajdują się na tej stronie.

Ponadto wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w bitwie o Azeroth mogą już dziś zakupić w przedsprzedaży dodatek Battle for Azeroth w wersji cyfrowej w Sklepie Blizzard i otrzymać w prezencie dodatek Legion™. Zestaw zawiera również możliwość natychmiastowego awansu jednej postaci na poziom 110 – to doskonała okazja, by rozpocząć przygody w świecie Azeroth lub powrócić do niego po przerwie!

Po zakupie dodatku World of Warcraft: Battle for Azeroth w przedsprzedaży gracze otrzymają dostęp do zadań, których ukończenie jest wymagane do zwerbowania taurenów z Wysokiej Góry, Świetlistych dranei, Dzieci Nocy i elfów Pustki. Aby odblokować możliwość wykonywania zadań związanych ze sprzymierzonymi rasami, gracze muszą osiągnąć poziom 110 co najmniej jedną postacią oraz spełniać szczegółowe wymagania dotyczące zadań i reputacji powiązane z frakcjami, z którymi zawarły sojusz poszczególne sprzymierzone rasy. Aby odblokować zestaw ozdobnego, tradycyjnego pancerza, należy konwencjonalnie awansować postać należącą do jednej ze sprzymierzonych ras z poziomu startowego (20) do 110. Niedozwolone są w tym przypadku: natychmiastowy awans bohatera, zmiana frakcji lub rasy lub premia do doświadczenia za udział w programie Zrekrutuj Przyjaciela. Gracze ulepszający Starter World of Warcraft do World of Warcraft: Battle for Azeroth uzyskają dostęp do możliwości awansu postaci po usunięciu ograniczeń związanych z kontem próbnym (może to zająć do 72 godzin). Cyfrowe wersje mikropowieści Elegia oraz Słuszna wojna (bez ilustracji dostępnych w wersji papierowej) zostaną opublikowane jeszcze w tym roku.