Opracowana wspólnie przez Arzest Corporation i Square Enix gra Balan Wonderworld to trójwymiarowa platformówką z elementami akcji.

Motywem przewodnim jest ogromny teatr znajdujący się w wyimaginowanej krainie Wonderworld. Wcielamy się w Leo Craiga lub Emmę Cole – dwoje dzieci wciągniętych do magicznego miejsca przez istotę imieniem Balan. Tylko odzyskanie zagubionej równowagi umożliwi naszym bohaterom powrót do realnego świata. W 12 urozmaiconych opowieściach, z których każda ma własny, niepowtarzalny charakter, odkrywamy wszystkie zakamarki labiryntowych etapów, wypełnionych wszelkiej maści pułapkami i złowrogo nastawionymi członkami grupy Negati. Znajdujemy kostiumy (ponad 80 sztuk, niektóre z nich dostępne są jedynie w sekretnych lokacjach) zapewniające różne umiejętności oraz przedmioty kolekcjonerskie, a także statuetki Balana odblokowujące nowe rozdziały. Każdy z etapów kończy się walką z wymagającym bossem. Dzięki lokalnemu trybowi współpracy dla dwóch osób – jeden gracz kontroluje Leo, a drugi Emmę – łącząc zdolności kostiumowe możemy się wspierać w walkach i stawianych przed nami wyzwaniach.

Premiera gry Balan Wonderworld została zapowiedziana na 26 marca 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.