Tego pana znamy głównie z pracy nad fabułą do gier z uniwersum Warcrafta oraz Diablo III. Od kilku lat nie jest już jednak częścią Blizzarda i zajął się innymi wyzwaniami.

Wraz z zespołem Warchief Games Chris Metzen przygotowuje projekt papierowego RPG, które jest kompatybilne z piątą edycją Dungeons & Dragons. Tłem historii w Auroboros: Coils of the Serpent jest Lawbrand, zbiór kilku miast handlowych, w których wszystko – od infrastruktury aż po system – jest zunifikowane i zurbanizowane na miarę swoistej rewolucji przemysłowej. Pieczę nad tym wszystkim sprawuje pewien kościół, mający pełnię władzy i skrzętnie z niej korzystający. Poza granicami Lawbrand panuje nieład, a zapomniane rasy czy nowe sekty stale się buntują.

W centrum gry jest jednak tytułowy Auroboros, na wzór nordyckiej mitologii starożytny wąż świata. Gracze mogą wziąć Znak Węża i czynić z nim nieprawdopodobne rzeczy – od leczenia umierających, aż po kształtowanie świata. Wiąże się z tym jednak poważne ryzyko zatracenia się w szaleństwie. Tak mniej więcej wygląda tło gry, której kampania na Kickstarterze wystartuje 20 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie w poniższym materiale wideo: