Wydawca PixelHeart oraz deweloper Picorinne Soft przygotowują coś dla fanów strzelanek. W celu uniknięcia jakichkolwiek nieporozumień, wypada podkreślić, że chodzi o klasyczny shoot’em up, a nie grę FPS.

Andro Dunos miało swoją premierę w 1992 roku. Deweloperem było Visco Corporation, a wydawcą SNK. Gracze mogli przejąć kontrolę nad statkami bojowymi Yellow Cherry oraz Red Fox, a następnie oddać się strzelaniu we wszystko co było w ruchu. Kiedyś takie tytuły były niezwykle popularne, ale trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach nie są już rozchwytywane. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal istnieje oddana grupa miłośników gatunku i to właśnie dla nich powstaje Andro Dunos 2.

Po 28 latach nadchodzi druga odsłona popularnej strzelanki. Andro Dunos 2 ponownie wciągnie graczy do walki z obcymi formami życia, które dokonały inwazji na ludzkość. Na trailerze widać zróżnicowane lokacje, sporo akcji, a także różne tryby strzelania dla statku. To nic innego jak powrót do klasyki gatunku. Warto zaznaczyć, że muzykę skomponuje Allister Brimble.

Andro Dunos 2 trafi na PlayStation 4, Xbox One, Switch, 3DS, a nawet Sega Dreamcast. Premiera jest przewidziana na 2021 rok.