Przygodowo-strategiczny symulator twórcy Thief Simulatora, polskiego studia Noble Muffins, specjalizującego się w grach tego typu.

W zapowiadanym projekcie miejcem akcji są Stanach Zjednoczonych lat 80. i hrabstwo przepełnione korupcją i przestępczoścą. Mając możliwość obrabowania każdego napotkanego budynku, dokonamy zuchwałych kradzieży najbardziej wartościowego sprzętu (wszelakich odtwarzaczy VHS, magnetofonów, telewizorów oraz samochodów). Włamiemy się do rozmaitych lokacji, począwszy od domów mieszkalnych, ogromnych rezydencji i przyczep kempingowych, a kończąc na bankach, muzeach i sklepach. Wymagać będzie to od nas odpowiedniego przygotowania się do misji, w których wykorzystamy niezbędne narzędzia do pracy, takie jak łomy, wytrychy, śruby czy nożyce i zróżnicowane przebrania konieczne do zmylenia stróżów prawa. Pozytywne zakończenia zadań przyniosą spore wynagrodzenie, za które kupimy nowy dom, piękne dekoracje i najlepsze samochody. Jeśli jednak nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, wrócimy do niedokończonego napadu po uprzedniej ucieczce z policyjnego pościgu lub próbie przekupienia funkcjonariuszy.

Data premiery American Theft 80s została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam). Twórcy jak dotąd nie ujawnili jakichkolwiek informacji o planach przeniesienia gry na konsole.