Użytkownicy mikrokomputera Clive’a Sinclaira już w latach 80. mogli przeżywać emocjonujące przygody w uniwersum filmowego „Obcego”. Dziś – ponad trzy dekady później – nadarza się okazja, by powrócić do tego nieprzyjaznego, lecz pociągającego świata.

Alien Girl to znakomita gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w Alianę, bohaterkę będącą skrzyżowaniem człowieka i ksenomorfa, walczącą z innymi obcymi, a w finałowym starciu – jak łatwo odgadną fani filmowej serii – również z ich królową. Dużo tu będzie wędrowania po labiryntach, strzelania do potworów (uwaga na szybko kończącą się amunicję!), budowania barykad z elementów otoczenia, pośpiechu (zegar tyka) i poszukiwania bomb, którymi można pokonać finałową przeciwniczkę.

W wersji na mikrokomputer wyposażony w 128 kB pamięci RAM jest też dużo cieszących oko elementów graficznych, udanie budująca klimat muzyka, a nawet synteza mowy. Autorzy zadbali również o atrakcyjne dodatki audio i wideo dla tych, którzy zdecydują się kupić kosztującą 2 euro pełną wersję gry.

Wahający się mogą bezpłatnie zagrać w demo. Warto!