Nareszcie jest! Firma Retronics uruchomiła przedsprzedaż gry logicznej na ośmiobitowe mikrokomputery Atari, zgrabnie łączącej mechanikę Baba Is You z estetyką rodem z Robbo.

Adam Is Me był recenzowany w Pixelu #60. Zwracałem wówczas uwagę, że produkcja ta „nie pogania gracza upływającym czasem, nie wymaga zdolności zręcznościowych, nie stresuje możliwością utraty kolejnych żyć i perspektywą zobaczenia napisu »game over«, ba!, pozwala nawet cofnąć się o kilka ruchów, jeśli gdzieś po drodze któreś pudło zostało pchnięte zbyt daleko. Można spokojnie zastanowić się nad kolejnym posunięciem, nacieszyć oko grafiką (różną na wszystkich ośmiu planetach) i potupać nogą do wpadających w ucho atarowskich melodii. Gdy oczom gracza ukazuje się kolejna plansza, zaczyna się od przytłaczającego uczucia: »O Boże, jakie to wszystko skomplikowane«, ale potem, krok po kroku, klocki zaczynają układać się w sensowne rozwiązanie zagadki”.

Na naszym blogu opublikowałem również rozmowę z autorem gry.

Teraz uruchomiono przedsprzedaż fizycznych kopii Adam Is Me na cartridge’u (z opcją zapisu stanu rozgrywki) dla komputerów Atari XL/XE wyposażonych w co najmniej 64 kB pamięci RAM. W wersji kolekcjonerskiej do zestawu dołączona będzie figurka robota Adama z oryginalnych klocków LEGO do samodzielnego złożenia! Jak zapowiada wydawca, wysyłka gier nastąpi wczesną jesienią.

Później gra zostanie udostępniona za darmo w wersji cyfrowej.

Więcej informacji na stronie domowej projektu.