Game jamy na stałe wpisały się już w tradycje łódzkich wydarzeń związanych z gamedevem. Przed nami kolejna edycja największego w Łodzi maratonu tworzenie gier.

Łódzki Game Jam jest częścią międzynarodowej inicjatywy Global Game Jam. W Dniach 26-28 stycznia uczestnicy już piątej edycji będą mieli okazję sprawdzić się podczas 46-godzinnego maratonu. W wydarzeniu udział weźmie 60 osób, wśród których będa m.in. programiści, designerzy, graficy i muzycy. Ich celem będzie stworzenie gry video albo planszowej, na zadany na początku wydarzenia temat.

W tym roku impreza ma miejsce w parku technologicznym Brukowa Business Center, a organizatorami wydarzenia są: łódzkie studio SUPERHOT – autorzy światowego hitu wśród gier indie o tej samej nazwie oraz koła naukowe Politechniki Łódzkiej: Digital Night Studio – sekcja Twórców Gier Koła Informatycznego Niepokoju z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Studenckie Koło Naukowe MAIN z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Rejestracja na game jam jest już zamknięta – bilety rozeszły się w rekordowym czasie jednej godziny, jednakże organizatorzy zapraszają na inne game jamy w Łodzi oraz przyszłoroczną edycję.