Wargaming z przyjemnością informuje o 4 rocznicy World of Tanks na konsolach. Gra wystartowała na Xbox 360 w 2014 roku, a następnie rozszerzyła się na PlayStation®4 i Playstation®4 Pro, aby w listopadzie 2017 ukazać się również na Xbox One X. Tytuł zaczynał z setką czołgów z trzech nacji oraz dwunastoma mapami. Obecnie mamy ponad 660 czołgów z 9 nacji walczących na 90 unikatowych mapach! Te imponujące liczby to wynik intensywnej pracy twórców i comiesięcznych aktualizacji o nowa, darmową zawartość.

Wagraming może pochwalić się nowym kamieniem milowym w rozwoju konsolowej wersji gry. Baza graczy obejmuje już ponad 14 000 000 wirtualnych czołgistów na całym globie. Ci wystrzelili ponad 14 bilionów pocisków, zniszczyli ponad 2.9 biliona czołgów uczestnicząc w przeszło 90 milionach bitew. Te statystyki nie obejmują ostatniego dodatku do gry jakim jest War Stories czyli kampanie dla pojedynczego gracza, które zapewniają ponad 12 godzin zabawy solowej!

Aby uczcić rocznicę, każdy gracz, który rozegra i wygra choć jedną bitwę w lutym otrzyma za darmo czołg premium Ashigaru Te-Ke drugiego poziomu. Dodatkowo, między 9 a 12 lutego odbędzie się wydarzenie z mnożnikiem doświadczenia, a tylko dziś jest on na poziomie x5! Warto podkreślić również zniżki na konto premium.

W social media World of Tanks na konsolach będzie się sporo działo. Przede wszystkim będziemy rozdawać unikatowe prace artystów z całego świata bazujące na grze. Wygrać w konkursach będzie można rysunki naszego głównego grafika Georgios Skodrasa, znanego z wydarzeń haloweenowych czy War Stories. Inni, międzynaradowi artyści to Matt Heath (Streets of Warcraft), Aleksey Rico (Stalker), Butcher Billy (Black Mirror) i Brett Parson (Tank Girl). Ponadto, każdy zainteresowany gracz będzie mófgł nam przesłać swoje wideo z wrażeniami czy historiami z gry. Te, które zostaną wybrane przez nas, ich autorzy otrzymają wyjątkowe nagrody.

Wraz z rocznicą do gry dołączają nowe jednostki z Chin. Niszczyciele czołgów z państwa środka to między innymi: T-26G, SU-76G, T-34-2G, WZ-113G. We współpracy z Microsoft World of Tanks na Xboxach będzie dostępne dla graczy nieposiadających abonamentu gold między 16 a 19 lutego.